Historia wymiany szkolnej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

 

Historia wymiany polsko-francuskiej

 

 

 

 

Lipiec 2004 rok

 
Pan Jean Marsollier – mer gminy Maure de Bretagne we Francji wraz z jej przedstawicielami odwiedzili naszą szkołę. Pomimo wakacji, wielu uczniów i nauczycieli uczestniczyło w tym miłym wydarzeniu. Goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły i dowiedzieli się jak funkcjonuje gimnazjum w Polsce. Pani dyrektor Ewa Kucal przekazała gościom listy uczniów polskich do ich kolegów we Francji.

 

 

Wrzesień 2006 rok


Naszą szkołę ponownie odwiedzili przedstawiciele gminy Maure de Bretagne. Goście obejrzeli występy uczniów i spróbowali pysznych ciast polskich. Pan Gaby Raffegeau podziękował pani dyrektor za gościnę w murach naszej szkoły.

 [!easy2? &gid=`47` &ss_w=`500` &showonly=`images` &gal_desc=`0` &limit=`47`!]  

9 - 17 maj 2007 rok


Grupa uczniów naszego gimnazjum uczestniczyła w wymianie polsko-francuskiej ze szkołą Collège du Querpon w Maure de Bretagne. Dyrektor tej szkoły, pan Pierre Lagrée, pokazał uczniom placówkę i zaprosił na wspólne śniadanie. Oprócz wspólnych zajęć z korespondentami, uczniowie mogli odkryć piękne zakątki regionu Bretanii – las Brocéliande, zamek Fougères, Mont Saint Michel, miasta Saint Malo i Vannes, a także muzeum samochodów w Lohéac. Podczas całej wymiany uczniowie rozwijali swoje umiejętności językowe oraz poznawali życie szkolne ich rówieśników we Francji.

 [!easy2? &gid=`46` &ss_w=`500` &showonly=`images` &gal_desc=`0` &limit=`46`!]  

  [!easy2? &gid=`43` &ss_w=`500` &showonly=`images` &gal_desc=`0` &limit=`43`!]  

15 - 21 wrzesień 2007 rok


W tych dniach gościliśmy zaprzyjaźnionych kolegów z Francji, którzy zwiedzili najciekawsze zakątki naszej okolicy, mieli okazję płynąć statkiem po Ślesinie, a także zobaczyć Toruń i Warszawę. Po wieczorku pożegnalnym odbyła się dyskoteka i ognisko z kiełbaskami. Trudno było nam się rozstać.

  [!easy2? &gid=`48` &ss_w=`500` &showonly=`images` &gal_desc=`0` &limit=`48`!]

22 - 28 maj 2010 rok


Grupa uczniów z Collège du Querpon przybyła w ramach wymiany szkolnej do naszej szkoły. Uczniowie francuscy zwiedzili Warszawę, kopalnię soli w Kłodawie, miasta Toruń i Ciechocinek.
Podczas zajęć w szkole wspólnie wykonywaliśmy doświadczenia na lekcji chemii i rozegraliśmy mecz piłki siatkowej. Wieczór pożegnalny zakończył się dyskoteką i wspólnymi śpiewami.

  [!easy2? &gid=`44` &ss_w=`500` &showonly=`images` &gal_desc=`0` &limit=`44`!]

24.09.- 02.10.2010 rok


Uczniowie naszego gimnazjum udali się z rewizytą do swoich francuskich przyjaciół.
W szkole obserwowali min. lekcje matematyki, języka angielskiego i niemieckiego oraz zajęcia sportowe. Polacy mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają lekcje we francuskiej szkole. Spotkała ich tu także inna miła niespodzianka – polskie akcenty we francuskich klasach, wykonane przez ich rówieśników. 
Po weekendzie spędzonym z rodzinami francuskimi uczniowie zwiedzili dzikie wybrzeże Quiberon, Górę Saint Michel, stolicę Bretanii- Rennes i miasto Saint Malo. Ciekawym doświadczeniem była możliwość degustacji naleśników i zobaczenia ich produkcji w La Chapelle- Bouexic.

 [!easy2? &gid=`45` &ss_w=`500` &showonly=`images` &gal_desc=`0` &limit=`45`!]