Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030
Artykuły
ZAKWALIFIKOWANIE DO PROJEKTU
Szkoła Podstawowa im. Biskupa Romana Andrzejewskiego w Morzyczynie bierze udział w Projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030 realizowanym przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w partnerstwie z Ogólnopolskim Operatorem Oświaty w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.
Głównym celem projektu jest podniesienie jakości edukacji cyfrowej w szkołach w Wielkopolsce oraz podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. W ramach projektu uczniowie i nauczyciele biorą udział w wykładach. W ramach projektu Wielkopolska Encyklopedia Cyfrowa powstały dwie grupy, które realizują zajęcia pozalekcyjne.
„Wielkopolska Encyklopedia Cyfrowa” ma wzbudzić zainteresowanie uczniów historią i współczesnością regionu, budować lokalną tożsamość, konsolidować środowiska lokalne oraz promować region. W ramach zajęć pozalekcyjnych, uczniowie zajmą się odnalezieniem miejsc, postaci, wydarzeń, zjawisk ciekawych i niezwykłych z ich otoczenia.
LEKCJA HISTORII
„Polska jest bogactwem ludzkich losów” W. Myśliwski
Wójt gminy Wierzbinek dr Paweł Szczepankiewicz podczas spotkania dla uczniów klas IV-VIII przybliżył społeczności szkolnej lokalną historię, wskazał miejsca pamięci oraz wyjaśnił etymologię najważniejszych miejscowości naszej gminy. Uczniowie nie tylko z uwagą słuchali, ale z zainteresowaniem zadawali pytania, pokazując jak bliska jest im znajomości historii „małej ojczyzny”. Serdecznie dziękujemy za tę cenną lekcję, która łączy pokolenia, przeszłość z teraźniejszością. Wykład wpisuje się w realizację projektu, do którego przystąpiła nasza szkoła – Wielkopolska Encyklopedia Cyfrowa, w ramach którego uczniowie zbierają informacje, by stworzyć hasło encyklopedyczne.
ZAPOZNANIE Z NOWYM SPRZĘTEM
Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2030 to projekt realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w partnerstwie z Ogólnopolskim Operatorem Oświaty w ramach Funduszy Europejskich dla Wielkopolski na lata 2021-2027. Głównym założeniem jest podniesienie jakości edukacji cyfrowej w szkole poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Ważnym aspektem projektu jest wzbogacenie bazy dydaktycznej o nowe pomoce, które wykorzystywane są podczas zajęć pozalekcyjnych, realizowanych w ramach projektu. Uczniowie klas VIII i VI na początku grudnia 2024 r. mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem do nagrywania i fotografowania. W ramach ćwiczeń uczniowie nagrali swoje pierwsze podcasty oraz robili zdjęcia.
Nauczyciele: Renata Andrzejewska, Ewa Palusiak - Puchałka