Jesteś tutaj: Start / AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Przejdź do - SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jak co roku nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę’’. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.  Uczniowie klasy I  spisali się na medal, sprzątając plac szkolny  i teren wokół szkoły. W ramach akcji Sprzątania Świata uczniowie klasy 2 poznali pojęcie ekologii oraz podczas praktycznych zajęć przypomnieli sobie w jaki sposób segregujemy śmieci i w jakim celu to robimy. 

N. Szajkowska

D. Żmuda

20 września 2021

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Przejdź do - OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy niezwykłe święto – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dzieci uczestniczyły we wspólnych zabawach muzyczno – ruchowych. Zabawy z chustą animacyjną, balonami, wspólne zdjęcia w foto ramce to, to co dzieci uwielbiają. Było wesoło i kolorowo. Na zakończenie panie złożyły wszystkim przedszkolakom życzenia i wręczyły upominiki.

 Zdjęcia i tekst:

Monika Wiśniewska-Kubiak,

Anna Wiśniewska, Grażyna Nawrotek

20 września 2021

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Przejdź do - SPRZĄTANIE ŚWIATA

W tym roku po raz 28. wyruszamy, by posprzątać Polskę!

Hasło tegorocznej akcji: „Myślę, więc nie śmiecę”. Wybrane  hasło, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”, każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji w dniach 16 – 17 września. Uczniowie bardzo chętnie i z wielkim zaangażowanie posprzątali śmieci na terenie szkoły oraz w jej najbliższym otoczeniu Pamiętajmy, że w Akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi  o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

Anna Polewska

19 września 2021

NARODOWE CZYTANIE

Przejdź do - NARODOWE CZYTANIE
Dziś nasza szkoła włączyła się po raz kolejny w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania 2021, organizowaną pod patronatem pary prezydenckiej. W tym roku lekturą Narodowego Czytania została wybrana "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Prezydent  RP Andrzej Duda, zachęcając do udziału w akcji, napisał: "Podczas tegorocznej , dziesiątej odsłony Narodowego Czytania spotkamy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej. To utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło".. Akcja Narodowego Czytania popularyzuje czytelnictwo i udowadnia, że piękno polskiej literatury ma moc. Dziś w obecności klas ósmych oraz klasy  siódmej zostały odczytane fragmenty opowieści o rodzinie Dulskich ukazując ją w niezbyt pozytywnym świetle. W role wcielili się:
Dulska - Łucja Kominkiewicz
Felicjan - Dominik Walczak
Zbyszko - Bartosz Augustyniak
Mela - Anna Derda- Ciesielska
Hesia - Marysia Szkudlarek
Hanka - Kinga Till
Przygotowały: Anna Derda-Ciesielska, Łucja Kominkiewicz
17 września 2021

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Przejdź do - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

W środę, 15 września przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nich ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś drzemią głęboko  i czekają na ich odkrycie. Tego dnia ubrania dzieci wzbogacone zostały akcentem kropek, były różne zabawy, powstały ciekawe prace plastyczne. Wszyscy bawili się świetnie!

Tekst i zdjęcia: M. Wiśniewska-Kubiak, A. Wiśniewska, G. Nawrotek

16 września 2021

DZIEŃ KROPKI - KLASY IV i V

Przejdź do - DZIEŃ KROPKI - KLASY IV i V

15 września obchodzimy Dzień Kropki, święto kreatywności, odwagi i zabawy. Samorząd Uczniowski zaproponował, aby w tym dniu pojawił się element garderoby w kropki,  uczniowie  i nauczyciele  przyłączyli się do kreatywnej zabawy. Uczniowie klasy 3 w Dniu Kropki nie tylko zaprezentowali się w ubraniach w kropki, ale malowali  kropki biedronkom. Natomiast uczniowie klas IV i V w ramach nauki dekorowali kropkowy alfabet. Kropka na pewno inspiruje do podejmowania inspirujących działań.

15 września 2021

DZIEŃ KROPKI - KLASA III

Przejdź do - DZIEŃ KROPKI - KLASA III

Uczniowie klasy 3 zaprezentowali się dzisiaj w strojach w kropki, a na zajęciach malowali na kamieniach kropki biedronkom.

15 września 2021