Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk!

Przejdź do - Literacka Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk!

GRATULUJEMY!

14 października 2019

Jubileusz 70 - lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbinku

Przejdź do - Jubileusz 70 - lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbinku

Udział w uroczystości Jubileuszu 70 - lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Wierzbinku oraz otwarcia biblioteki po remoncie. Uroczystość ta łączy tradycję z przyszłością, jest wyrazem szacunku dla postawy pokoleń, a jednocześnie wskazuje na nowe szanse rozwoju. Składamy serdeczne gratulacje, mamy nadzieję, że nowa przestrzeń biblioteki wpływać będzie na rozwój czytelnictwa, służąc całej społeczności Gminy Wierzbinek.

Tekst i zdjęcia: R. Andrzejewska

14 października 2019

Wycieczka do Nadleśnictwa Grodziec 11.10.2019r.

Przejdź do - Wycieczka do Nadleśnictwa Grodziec 11.10.2019r.

Uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstych wraz z opiekunami odwiedzili Ośrodek Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Grodziec. Dopisała nie tylko piękna i słoneczna pogoda, ale też świetne humory uczestników. Przemarsz przez las w jesiennych kolorach był nie lada wyzwaniem. Pani Marta - leśnik, zapoznała uczniów z pracą, którą wykonuje i omówiła rolę drzew i lasów. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów okazała się zagroda z dzikimi zwierzętami. Przepiękny samiec jelenia zrobił niesamowite wrażenie! Uczniowie odwiedzili również Izbę Edukacji Leśnej, w której były eksponaty zwierząt leśnych oraz salkę, w której zbudowano makietę elektrowni i kopalni węgla brunatnego. Na koniec można było odpocząć przy ognisku i upiec kiełbaski, które były zjedzone ze smakiem. 

Tekst i zdjęcia: M. Mikorska

14 października 2019

Akcja "Tornister misyjny"

Przejdź do - Akcja "Tornister misyjny"

        Caritas Diecezji Włocławskiej zaprasza do włączenia się w akcję "Tornister misyjny", w ramach której zbieramy podręczniki i przybory szkolne. Zbiórka trwa do 10 października. Prosimy o przekazanie darów paniom: G. Kwiatkowskiej, J. Łukomskiej.

6 października 2019

Tydzień kodowania - CodeWeek

Przejdź do - Tydzień kodowania  - CodeWeek

Szanowni Państwo,

z radością informujemy o zbliżającej się siódmej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania (#CodeWeek2019), która odbędzie się w terminie 5 - 20 października 2019 roku. CodeWeek to radosne wydarzenie społeczne, którego celem jest promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w różnym wieku do rozpoczęcia przygody z kodowaniem. W naszej szkole elementy kodowania będą realizowane na lekcjach informatyki pod hasłem: "Kodowanie na dywanie".

4 października 2019

Wycieczka klasy VIII do Lichenia

Przejdź do - Wycieczka klasy VIII do Lichenia

             30 września uczniowie kl. VIII wraz z wychowawczynią  -  p. Teresą Strzelecką, p. Agnieszką Grabowską i p. katechetką Gabrielą Kwiatkowską udali sie do Lichenia, by wziąć udział w zjeździe diecezjalnym.

Najpierw pokłoniliśmy się Matce Bożej Licheńskiej, potem udaliśmy się na grób Patrona Szkoły - Bp. Romana Andrzejewskiego. Centralnym punktem naszej pielgrzymki była Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Ordynariusza. Dla młodzieży był to czas umocnienia przed wyborem nowej szkoły i odkrycia powołania życiowego.

                                                                                                                                                                                                                              Tekst i zdjęcia: G. Kwiatkowska

6 października 2019

Wycieczka do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia

Przejdź do - Wycieczka do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia

        W dniu 23 września odbyła się wycieczka do Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Kilkunastu młodych miłośników wraz z opiekunami dotarło do najdalszych dzikich  zakątków  tego pieknego parku. Wszystko pod czujnym okiem pracownika NPT, który opowiadał nam ciekawostki o żyjących tam zwierzętach i roślinach. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas ilość żurawi i gęsi gęgawy, które zatrzymywały się tam na noclegowisku. Prawdopodobnie było ich aż 10 tysięcy! Dzięki lornetkom mogliśmy podziwiać te piękne ptaki z bliska. Po długim spacerze dotarliśmy do Rysiówki, czyli Centrum Edukacji Ekologicznej na Pólwyspie Potrzymiech. Tam przygotowano dla nas ognisko, przy którym piekliśmy kiełbaski i mogliśmy odpocząć. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domów dopiero późnym wieczorem. Wiosną znów tam powrócimy!

Tekst i zdjęcia: M. Mikorska

24 września 2019

Galeria

  • Powiększ zdjęcie