Jesteś tutaj: Start / BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE!

Przejdź do - WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ NA WAKACJE!
„Nie ma wakacji bez poezji. Bez spojrzenia okiem duszy na błękit nieba. Na zieleń drzew. Na szum wichru. Na fale, co gonią się po wodzie. Na zboże, co kołysze się ciężarne chlebem” Bp Roman Andrzejewski. Nie ma wakacji bez książek z naszej biblioteki, które zabierzecie do plecaka lub walizki. Wiedzą to już uczniowie, którzy wypożyczyli szkolne lektury, bajki, baśnie na wakacyjny czas. Zachęcamy, zabierzcie książkę na wakacje, by wspólnie wędrować po górach, spędzać czas nad morzem lub jeziorem, odpoczywać u babci i dziadka. A po wakacjach czekamy na relację, a może i wakacyjne zdjęcie z książką. Zaczytanych wakacji życzy biblioteka szkolna!
Przygotowały:
Renata Andrzejewska,
Anna Derda-Ciesielska
21 czerwca 2022

OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK

Przejdź do - OGÓLNOPOLSKIE ŚWIĘTO WOLNYCH KSIĄŻEK
Dla miłośnika czytania nie ma nic piękniejszego niż półki z książkami. Jeśli masz jednak za dużo książek i nie wiesz co z nimi zrobić - uwolnij je, podaruj innym. Możesz to uczynić w bibliotece szkolnej. Celem święta jest promowanie idei bookcrossingu oraz czytelnictwa, a także uwolnienie jak największej ilości książek, aby służyły innym, którzy dopiero odkrywają radość z czytania.
14 czerwca 2022

PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM

Przejdź do - PODSUMOWANIE OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA CZYTANIA DZIECIOM
W tym roku Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom obchodzony był pod pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu”. W ramach tego czytaliśmy oraz prezentowaliśmy w bibliotece szkolnej książki, które pokazują dzieciom, jak ważne jest dbanie o otaczającą nas przyrodę. Tym samym próbowaliśmy nakierować młodych czytelników do refleksji ekologicznej oraz działań na rzecz ochrony klimatu i planety. Pokazując wartościowe publikacje, które zachwycają pięknym wydaniem oraz mądrością przekazywanej treści edukacyjnej. Takie jak: „Pszczoły” „Bałtyk”, „Drzewa”, książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Przygotowały:
Anna Derda-Ciesielska, Renata Andrzejewska

 

 
 
 
 
14 czerwca 2022

PISZĄ O NAS

DZIEŃ MAMY

Przejdź do - DZIEŃ MAMY

Przepiękne opowieści o matkach, magiczne słowa, obrazy – tak artyści starają się uchwycić piękno macierzyństwa. W bibliotece szkolnej z okazji Dnia Matki przygotowana została wystawa najpiękniejszych książek o mamach i dla mam. O miłości macierzyńskiej i więzi mama-dziecko.

Wszystkim Mamom życzymy dużo miłości, radość w spełnianiu najważniejsze roli, jednocześnie czasu na chwilę refleksji np.: z książką.

26 maja 2022

„Poezja młoda-poezja nowa” wyniki konkursu!

Przejdź do - „Poezja młoda-poezja nowa” wyniki konkursu!

20 maja 2022 r. odbyło się podsumowanie XXXI Międzypowiatowego Konińskiego Konkursu Poetyckiego im. Bogusława Janiszewskiego „Poezja młoda – poezja nowa”, nad którym patronat objął Instytut Filologii Polskiej UAM w Poznaniu. Uczniowie z naszej szkoły, z klasy I Oliwia oraz z klasy VIII Bartosz godnie reprezentowali szkołę, odbierając nagrodę i wyróżnienie.

W kategorii klas 7-8 nagrodę otrzymał Bartosz Augustyniak.

W kategorii klas 1-3 szkoły wyróżnienie otrzymała Oliwia Ciuk.

Z okazji Konkursu wydano tomik poetycki pt.: „Jak daleko jest od słowa do słowa” z wierszami nagrodzonych i wyróżnionych poetów. Wiersze Oliwii i Bartka również można przeczytać w tomiku poetyckim, nagrodzonych młodych poetów. Gratulujemy!

25 maja 2022

180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej

Przejdź do - 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej

23 maja przypada 180. rocznica urodzin Marii Konopnickiej, Patronki 2022 roku. W naszej bibliotece szkolnej można znaleźć wiele jej tekstów, starsze i nowsze wydania, są  lektury z czasów dzieciństwa oraz realistyczne nowele. Wiersze o ziemi ojczystej szczególnie umiłował biskup Roman Andrzejewski.

...Oj, ziemio, ty ziemio, sieroto,
Jest w tobie i srebro i złoto,
Jest w tobie dla wszystkich dość chleba,
Tylko cię miłować potrzeba...

Maria Konopnicka to autorka przygód Stefka Burczymuchy i Koszałka Opałka. Niezapomniana autorka opowieści dla dzieci "O Janku Wędrowniczku", "O krasnoludkach i o sierotce Marysi" autorka „Roty” jednej z polskich pieśni patriotycznych. Doceniamy  jej ogromny wkład w kulturę oraz zasługi w działalność patriotyczną , uczy i wychowuje jak mądrze i właściwie postępować:

„Szanuj, drogie dziecię moje,

W małym ziarnku – przyszłe plony,

W małej kropli – przyszłe zdroje …

A sam w sobie – szanuj, synu, Przyszłego człowieka!“

 

Przygotowały:

Renata Andrzejewska,

Anna Derda-Ciesielska

25 maja 2022