Jesteś tutaj: Start / BIBLIOTEKA

BIBLIOTEKA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Wiele pięknych chwil spędzonych w obecności dobrej literatury życzy biblioteka szkolna

Artykuły

PODZIĘKOWANIA

Przejdź do - PODZIĘKOWANIA
"Książka to najpiękniejszy prezent" Bp Roman Andrzejewski
Podziękowania dla pana Jarka Figasa za podarowaną dla biblioteki szkolnej książkę "Majątek ziemski Racięcin". Dziękujemy za ten piękny dar, który służyć może całej społeczności szkolnej. Życzymy dalszych sukcesów!
12 czerwca 2024

OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

Przejdź do - OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK
"Każdy potrzebuje innych książek. Bo to, co jedna osoba kocha z całego serca, dla innej będzie zupełnie obojętne"
Carsten Henn "Spacerujący z książkami"
A jakie decyzje czytelnicze podjęli nasi uczniowie, głosując na wybrane tytuły książek podczas Ogólnopolskich Wyborów Książek? Poniżej można zapoznać się z wynikami. https://www.wyboryksiazek.pl/.../7c62e8ca-580a-44c6-933a... Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Biskupa Romana Andrzejewskiego w Morzyczynie wzięli udział w Ogólnopolskich Wyborach Książek. W bibliotece szkolnej przygotowana zostało wystawa promująca akcję czytelniczą. Uczniowie mieli możliwość oddania głosów na specjalnie przygotowanych kartach, głosując na swoją ulubioną książkę. Wypełnione karty zostały wrzucone do urny wyborczej. Głosy zostały policzone przez nauczycieli bibliotekarzy przy czynnym udziale uczniów klasy VIII. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Certyfikat dla szkoły: file:///C:/Users/48602/Downloads/dyplom_dla_placowki%20(1).
12 czerwca 2024

KSIĄŻKA DLA MAMY

Przejdź do - KSIĄŻKA DLA MAMY

„Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos,

to chuchanie na uderzone miejsce.

Mama to samo dobro i sama przyjemność,

coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, 

dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie"

Melchior Wańkowicz

Z okazji Dnia Mamy biblioteka szkolna przygotowała zestawienie najpiękniejszych książek o mamach i dla mam. Utwory opowiadające o uczuciach, relacjach matka – dziecko, o macierzyństwie. Znajdziemy coś z klasyki literatury, ale i książki, które przeglądamy z sentymentem. Jakich słów użyć, by opisać, kim jest matka, czyż nie lepiej zrobią to twórcy, a my od siebie dajemy bukiet najpiękniejszych kwiatów i czułe słowa.

 

Przygotowały: Anna Derda-Ciesielska, Renata Andrzejewska

 

26 maja 2024

Dzień Pszczół

Przejdź do - Dzień Pszczół
"Pszczoły nie są tylko częścią natury. Pszczoły i miód są również ważną częścią naszej kultury" Sarah Hambro "Świat według pszczół" Z miłości do pszczół biblioteka szkolna poleca!
21 maja 2024

Rocznica urodzin św. Jana Pawła II

Przejdź do - Rocznica urodzin św. Jana Pawła II

18 maja obchodzimy 104. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, w tym szczególnym czasie przeżywamy jeszcze raz słowa, które do nas kierował największy z Polaków, które znajdziemy na kartach listów, encyklik, homilii, dostrzegając wartościową prawdę, że: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Obyśmy tylko umieli dostrzec sens tej nauki „znaleźć jeszcze cząstka tego zdziwienia, które będzie całą treścią wieczności”.

18 maja 2024

DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

Przejdź do - DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI
15 maja Dzień Niezapominajki
„Jest to miły kwiat polskiej ziemi! I polskiego nieba!”
„Niech ten kwiat z polskich pól i łąk, karmiony wodą, przypomina, być żyć dla kogoś drugiego, by nieść mu radość i miłość, by o nim pamiętać, by o wierności nie zapomnieć…” Bp Roman Andrzejewski
Święto Niezapominajki z jednej strony skłania do dostrzegania tego, co najpiękniejsze, a z drugiej przypomina nam o potrzebie zachowania tożsamości narodowej, o szacunku dla historii, tradycji oraz wartości.
15 maja 2024

TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Przejdź do - TYDZIEŃ BIBLIOTEK
W dniach 8-15 maja 2024 obchodzony jest Tydzień Bibliotek – w tym roku pod hasłem „Biblioteka – miejsce na czasie”. Bo biblioteka to przestrzeń, która się zmienia, a jej główną funkcją niezmiennie jest odkrywanie książek. Celem akcji jest promocja czytania i częstego odwiedzania bibliotek. Dziś uczniowie odwiedzili bibliotekę, by złożyć życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, który się bardzo często "powiernikiem tajemnych wzruszeń, zachwytów lub sprzeciwów" wywołanych czytaną książką. Dziękujemy????
9 maja 2024

Pliki do pobrania

Galeria

  • Powiększ zdjęcie