Jesteś tutaj: Start / POZNAJ POLSKĘ

POZNAJ POLSKĘ

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Szkoła Podstawowa im. Biskupa Romana Andrzejewskiego w Morzyczynie otrzymała dofinansowanie do nowego przedsięwzięcia edukacyjnego Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę”. Wspólnie z uczniami cieszymy się, ze  możemy uczestniczyć w kolejnym projekcie rządowy. Przedsięwzięcie „ Poznaj Polskę” to sposób na poznanie dziedzictwa narodowego, kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki, poprzez wyjazdy do miejsc pamięci, obiektów kultury czy muzeów. Dzięki temu uczniowie mają możliwość zobaczyć i zwiedzić miejsca naszego pięknego kraju w których jeszcze nie byli. Życzymy naszym uczniom wielu wrażeń i niezapomnianych chwil.

Artykuły

ZŁOTY STOK - KOTLINA KŁODZKA - WROCŁAW

Przejdź do - ZŁOTY STOK - KOTLINA KŁODZKA - WROCŁAW
20-stego czerwca grupa uczniów z klas IV - VIII wyruszyła wraz z opiekunami na trzydniową wycieczkę w kierunku Dolnego Śląska. Pierwszym punktem naszej wyprawy było zwiedzanie zabytkowej Kopalni Złota w Złotym Stoku. W kopalnianych korytarzach spotkaliśmy ducha Gertrudy i poznaliśmy jej legendę.  Dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o pozyskiwaniu złota i innych pierwiastków chemicznych wydobywanych w kopalni. Mieliśmy okazję zobaczyć  wybijanie złotych monet oraz jechać kolejką. Spacerowaliśmy po Kłodzku i poznaliśmy najciekawsze miejsca tego uroczego miasteczka. W drugim dniu zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku oraz Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju. Po południu przejechaliśmy do Karłowa gdzie zaczęła się nasza wędrówka po Parku Narodowym Gór Stołowych. Naszym celem był Szczeliniec. Po zejściu ze Szczelińca przeszliśmy labiryntami Błędnych Skał. Na zakończenie dnia spacerowaliśmy po parku zdrojowym w Kudowie Zdroju. W ostatnim dniu naszej wycieczki zwiedzaliśmy Wrocław. Pierwszym punktem był wjazd na 49. piętro Sky Tower i podziwianie panoramy Wrocławia. Spacerowaliśmy po wrocławskim rynku i oglądaliśmy najciekawsze miejsca tego pięknego miasta. Odwiedziliśmy również Centrum Historii Zajezdnia. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl "woda - dźwięk" w parku fontann. Na zakończenie zajrzeliśmy do afrykarium i wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Zmęczeni, ale szczęśliwi, bezpiecznie wróciliśmy do domu w godzinach wieczornych. 

 

 
 
 
 
27 czerwca 2022

WYCIECZKA DO BISKUPINA

Przejdź do - WYCIECZKA DO BISKUPINA

WYCIECZKA DO ŁODZI

Przejdź do - WYCIECZKA DO ŁODZI
W maju uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w wycieczce do Łodzi w ramach programu "Poznajemy Polskę ". Zwiedziliśmy Experymentarium, Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz ogrod botaniczny. 
2 czerwca 2022

WYCIECZKA DO TORUNIA

Przejdź do - WYCIECZKA DO TORUNIA

WYCIECZKA DO WARSZAWY

Przejdź do - WYCIECZKA DO WARSZAWY

WYCIECZKI

31 maja 2022

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie