Jesteś tutaj: Start / LOGOPEDA

LOGOPEDA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

     "Należy do dobrego tonu wychowania dzieci, ażeby dobrze wykształcić narzędzie mowy, ażeby dzieci nauczyć każde słowo doskonale, wyraźnie i czysto wymawiać. I to bedzie pierwsza nauka, którą dzieci państwa powinny odebrać od matki, ojca i wychowawców."

I. Śniadecki

 

Artykuły

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Przejdź do - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca. Z tej okazji 10 marca w naszej szkole zostały przygotowane przez logopedę gry i zabawy logopedyczne. Uczniowie grali w logopedyczne gry planszowe, a także wykonywali ćwiczenia oddechowe z  wiatraczkiem oraz ćwiczenia artykulacyjne.

Logopeda: Sylwia Wysocka

26 marca 2023

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Przejdź do - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca. W tym roku to święto przypadło  w niedzielę. Z tej okazji w poniedziałek 7 marca podczas zajęć logopedycznych uczniowie  z pomocą logopedy wykonali pomoce logopedyczne. Wśród prac znalazły się smoki oraz wiatraczki do ćwiczeń oddechowych, a także buźki do ćwiczeń artykulacyjnych. Ponadto,  uczniowie wykonywali ćwiczenia oddechowe, usprawniali aparat artykulacyjny wykorzystując do tego własnoręcznie zrobione pomoce logopedyczne oraz utrwalały ćwiczone głoski poprzez granie w gry logopedyczne. Uczniowie z chęcią uczestniczyli w przygotowanych zajęciach. Wszystkim logopedom życzymy sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.      

Logopeda: Sylwia Wysocka 

10 marca 2022

WYNIKI KONKURSU

Przejdź do - WYNIKI KONKURSU

Uczniowie z klasy I wzięli udział w Międzyszkolnym Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona gra logopedyczna”. Na konkurs należało przygotować pomoc do ćwiczeń artykulacyjnych – grę logopedyczną rozwijającą mowę. Filip Rojewski zajął I miejsce za grę „Jaś i Małgosia”, Oliwia Ciuk zajęła III miejsce za grę „Gąsienica”. Organizatorem konkursu jest logopeda pani Aleksandra Litwicka (Szkoła Podstawowa w Wysokiem). Gratulujemy!

Logopeda: Sylwia Wysocka

14 lutego 2022

GODZINY PRACY LOGOPEDY

 

Logopeda – mgr Maria Racinowska

Poniedziałek: 10:45 – 11:30

Wtorek: 7:50 – 8:35

         13:30 – 14:15

Piątek: 12:35 – 13:20

 

Logopeda – mgr Sylwia Wysocka

Poniedziałek: 9:40 – 15:05

Wtorek: 9:40 – 15:05

Środa: 10:45 – 12:25

Czwartek: 9:40 – 12:25

Piątek: 11:40 – 12:25

9 lutego 2021

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Przejdź do - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Pomysłodawcą wydarzenia była organizacja CPLOL w 2004r. Natomiast w Polsce obchodzi się to święto od 2007r. W tym roku Europejski Dzień Logopedy przypada w sobotę. Z tej okazji w naszym kraju organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej.

Karina Mańkowska

Sylwia Wysocka

 

5 marca 2021

INFORMACJA DLA RODZICÓW

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE

Przejdź do - ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE

     Prosimy, aby uczniowie uczęszczający na zajęcia logopedyczne powtarzali karty pracy, które były do tej pory dawane. Zamieszczamy również powtórkowe karty pracy, ale każdy uczeń ćwiczy tylko swoje głoski, których się uczył.  Powyższe karty pracy zostały pobrane na czas nauki online z ćwiczeń: Krzysztoszek G., Piszczek M., Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek ś, ź, ć, dź, Oficyna Wydawnicza "Impuls", Kraków 2016 Dawczak B., Spychał I., Ciszki ś, ź, ć, dź zabawy z głoskami, Wydawnictwo Harmonia, Gdańsk 2015.

17 marca 2020