Jesteś tutaj: Start / LOGOPEDA

LOGOPEDA

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

     "Należy do dobrego tonu wychowania dzieci, ażeby dobrze wykształcić narzędzie mowy, ażeby dzieci nauczyć każde słowo doskonale, wyraźnie i czysto wymawiać. I to bedzie pierwsza nauka, którą dzieci państwa powinny odebrać od matki, ojca i wychowawców."

I. Śniadecki

 

Artykuły

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Przejdź do - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca. Z tej okazji w naszej szkole została przygotowana przez logopedę pogadanka o zawodzie logopedy oraz gry i zabawy logopedyczne. Najmłodsi, szczególnie ci, którzy nie uczęszczają na zajęcia logopedyczne, mogli dowiedzieć się na czym polega praca logopedy oraz co robimy podczas takich zajęć z dziećmi na nie zakwalifikowanymi. Natomiast starsi uczniowie grali w logopedyczne gry  planszowe, komputerowe, a także wykonywali ćwiczenia oddechowe z wiatraczkiem i logopedycznym smokiem, ćwiczenia słuchowe z trójkątem muzycznym oraz ćwiczenia artykulacyjne. Podczas zajęć zostały wykorzystane środki dydaktyczne oraz gry komputerowe zakupione w ramach projektu Aktywna Tablica 2023.

Logopeda: Sylwia Wysocka

9 marca 2024

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Przejdź do - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca. Z tej okazji 10 marca w naszej szkole zostały przygotowane przez logopedę gry i zabawy logopedyczne. Uczniowie grali w logopedyczne gry planszowe, a także wykonywali ćwiczenia oddechowe z  wiatraczkiem oraz ćwiczenia artykulacyjne.

Logopeda: Sylwia Wysocka

26 marca 2023

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Przejdź do - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca. W tym roku to święto przypadło  w niedzielę. Z tej okazji w poniedziałek 7 marca podczas zajęć logopedycznych uczniowie  z pomocą logopedy wykonali pomoce logopedyczne. Wśród prac znalazły się smoki oraz wiatraczki do ćwiczeń oddechowych, a także buźki do ćwiczeń artykulacyjnych. Ponadto,  uczniowie wykonywali ćwiczenia oddechowe, usprawniali aparat artykulacyjny wykorzystując do tego własnoręcznie zrobione pomoce logopedyczne oraz utrwalały ćwiczone głoski poprzez granie w gry logopedyczne. Uczniowie z chęcią uczestniczyli w przygotowanych zajęciach. Wszystkim logopedom życzymy sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.      

Logopeda: Sylwia Wysocka 

10 marca 2022

WYNIKI KONKURSU

Przejdź do - WYNIKI KONKURSU

Uczniowie z klasy I wzięli udział w Międzyszkolnym Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Moja ulubiona gra logopedyczna”. Na konkurs należało przygotować pomoc do ćwiczeń artykulacyjnych – grę logopedyczną rozwijającą mowę. Filip Rojewski zajął I miejsce za grę „Jaś i Małgosia”, Oliwia Ciuk zajęła III miejsce za grę „Gąsienica”. Organizatorem konkursu jest logopeda pani Aleksandra Litwicka (Szkoła Podstawowa w Wysokiem). Gratulujemy!

Logopeda: Sylwia Wysocka

14 lutego 2022

GODZINY PRACY LOGOPEDY

 

Logopeda – mgr Maria Racinowska

Poniedziałek: 10:45 – 11:30

Wtorek: 7:50 – 8:35

         13:30 – 14:15

Piątek: 12:35 – 13:20

 

Logopeda – mgr Sylwia Wysocka

Poniedziałek: 9:40 – 15:05

Wtorek: 9:40 – 15:05

Środa: 10:45 – 12:25

Czwartek: 9:40 – 12:25

Piątek: 11:40 – 12:25

9 lutego 2021

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

Przejdź do - EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Pomysłodawcą wydarzenia była organizacja CPLOL w 2004r. Natomiast w Polsce obchodzi się to święto od 2007r. W tym roku Europejski Dzień Logopedy przypada w sobotę. Z tej okazji w naszym kraju organizowany jest Dzień Bezpłatnej Diagnozy Logopedycznej.

Karina Mańkowska

Sylwia Wysocka

 

5 marca 2021

INFORMACJA DLA RODZICÓW