Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

"PODARUJ WIERSZ"

Przejdź do - "PODARUJ WIERSZ"
      Nasza szkoła otrzymała podziękowania za udział w ogólnopolskiej akcji "Podaruj wiersz". Najmilsze były słowa wdzięczności i radość osób, którym przesłaliśmy odręcznie przepisane wiersze. Co potwierdza, że "okazanie wdzięczności jest najprostszą – oraz najpotężniejszą – rzeczą, jaką człowiek może zrobić dla drugiego człowieka".
 
20 stycznia 2020

PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W NARODOWYM CZYTANIU

Przejdź do - PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W NARODOWYM CZYTANIU

       Biblioteka szkolna otrzymała od Prezydenta RP Andrzeja Dudy okolicznościowy egzemplarz "Nowel polskich". Do przepięknego wydania dołączone były podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu. Dla naszych czytleników to piękny i wartościowy prezent.

17 grudnia 2019

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Przejdź do - DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

       25 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych wspólnie ze swoimi misiami odwiedziły bibliotekę szkolną. Ponadto w przedszkolu wykonywały różne ćwiczenia usprawniające percepcje wzrokowo-słuchowe, grafomotoryczne i manualne. Za zaangażowanie i chęć poznawania przygód niejednego pluszowego misia dzieci otrzymały medale oraz dyplomy.

1 grudnia 2019

PIERWSZOKLASIŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE

Przejdź do - PIERWSZOKLASIŚCI W GMINNEJ BIBLIOTECE
       Nauka w I klasie to wprowadzanie dziecka w świat liter, odkrywania magii czytania. Uczymy dzieci miłości do książek, korzystania z bibliotek. 20 listopada uczniowie klasy I wspólnie z wychowawcą i nauczycielem bibliotekarzem odwiedzili filę Gminnej Biblioteki w Morzyczynie. Pani Zofia Śmigielska zapoznała ich księgozbiorem oraz sposobem wypożyczania. Dzieci z zainteresowaniem oglądały kolorowe bajeczki. A następnie dekorowały drewniane zakładki. Dziękujemy pani Zofii za ciepłe przyjęcie.
 
1 grudnia 2019

"PODARUJ WIERSZ"

Przejdź do - "PODARUJ WIERSZ"

       Biblioteka szkolna zgłosiła udział szkoły w ogólnopolskiej akcji Fundacji im. Zbigniewa Herberta, „Podaruj wiersz”. Dziękujemy uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za udział w akcji, która polega na wybraniu wiersza i przepisaniu go odręcznie na przygotowanej karcie papeterii. Wiersze przekażemy innym, tym dla których "słowo poezji, słowo niosące sens i nadzieję, może być szczególnie potrzebne". Wszystko w ramach gestu życzliwości, jakim jest podarowanie "innym swojego czasu, swojej wrażliwości i obecności”. Chętni mogą jeszcze przyłączyć się do akcji.

24 listopada 2019

Dzień Postaci z Bajek

Przejdź do - Dzień Postaci z Bajek

       Listopad zaczął się od czytania bajek, 5 listopada w dniu urodzin Walta Disneya, jednego z największych twórców bajek, biblioteki obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. 

       Mimo że listopad kojarzy nam się z nostalgią, chwilą refleksji jest to miesiąc bardzo bajkowy, sprzyjający wspólnemu czytaniu z dziećmi. Może to wpływ pogody sprawia, że chętnie przenosimy się w wyobraźni w baśniową krainę. Listopad to miesiąc wielu rocznic literackich, jest to czas poświęcony na czytanie baśni i bajek. Postacie bajkowe, pluszowe misie towarzyszą wtedy najmłodszym dzieciom. Bajkowy listopad zaczęliśmy od wspólnego czytania bajek i kolorowania bajkowych postaci. A już niedługo Tydzień Biblioterapii.

11 listopada 2019

Pasowanie na czytelnika

Przejdź do - Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klasy I – czytelnikami biblioteki szkolnej.

27 października 2019
Czytaj więcej o: Pasowanie na czytelnika