Spotkanie z lokalnymi władzami i ciekawa lekcja obywatelska!
Uczniowie klasy 8 wzięli udział w spotkaniu z Wójtem Gminy Wierzbinek dr. Pawłem Szczepankiewiczem oraz Prezesem Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Podczas wizyty ósmoklasiści zdobyli cenną wiedzę na temat funkcjonowania naszej gminy i zadań realizowanych przez lokalny samorząd. Wspólnie z Kierownikiem GAPO, panem Jackiem Wysockim, uczniowie zwiedzili budynek urzędu gminy i zobaczyli, jak wygląda praca urzędników od kuchni. Następnie uczniowie udali się do pobliskiej Stacji Uzdatniania Wody. Tam Prezes Zarządu PGK w Wierzbinku, pan Adrian Antoniak, przedstawił zasady funkcjonowania tego miejsca i wyjaśnił, jak woda trafia do naszych domów.