SUKCESY SPORTOWE LENKI
„Z pasją, determinacją i ogromnym wsparciem – Podziękowania od Leny Rajczyk i Rodziców 
W 2026 roku Lena Rajczyk uczennica klasy 7 została powołana do Kadry Wielkopolski przez Polski Związek Triathlonu oraz do Kadry Wielkopolski przez Polski Związek Kolarski – to ogromne wyróżnienie i potwierdzenie jej sportowej pasji oraz konsekwencji w dążeniu do celu. 


Na co dzień Lena trenuje w trzech klubach sportowych:
Konińskiej Akademia Triathlonu
Konińskim Towarzystwo Kolarskie
Iskra Konin
Łączenie intensywnego treningu ze szkołą to prawdziwe wyzwanie, szczególnie w sezonie startowym, gdy niemal każdy weekend oznacza zawody – lokalne i ogólnopolskie, w tym Mistrzostwa Polski. To setki kilometrów w aucie, pobudki o 4:00 rano, późne powroty do domu… a następnego dnia szkoła i kolejny trening.
Już w kwietniu Lena wzięła udział w Mistrzostwach Polski w Duathlonie w Rumii, które odbyły się 18-tego kwietnia, gdzie zajęła 12. miejsce w Polsce w swojej kategorii wiekowej. W ciągu roku przesunęła się w rankingu ogólnopolskim o 10 pozycji w górę. A to dopiero jeden z wielu startów zaplanowanych na ten sezon.
W niedzielę 26 kwietnia, podczas biegu na dystansie 5 km GęsiaDycha w Ślesinie, Lena została najszybszą mieszkanką Gminy Ślesin, a w kategorii open zajęła czołowe 7 miejsce na tym dystansie.
Kategoria open oznacza rywalizację bez podziału na wiek – wspólnie startują wszyscy zawodnicy, niezależnie od rocznika.
Ale żaden sukces nie rodzi się w próżni. To wszystko nie byłoby możliwe bez ogromnego wsparcia szkoły, wychowawcy, nauczycieli oraz psychologa szkolnego. To oni dają Lenie spokój, zrozumienie i poczucie bezpieczeństwa, tak potrzebne, aby poradzić sobie z tak dużym obciążeniem – fizycznym i psychicznym.
Jako rodzice wiemy jedno: bez tej współpracy, empatii i otwartości szkoły ta droga byłaby o wiele trudniejsza. Dlatego z całego serca dziękujemy i prosimy o dalsze wsparcie – bo przed Leną jeszcze wiele wyzwań.
Jesteśmy jednak pewni, że z takim zapleczem – da radę” 
Relacja przesłana przez panią Iwonę Rajczyk – mamę Lenki